App Freshness

0

Description

Company:
Ahmet Eroglu
URL:
Kuran-ı Kerim’in Sesli Arapça – Türkçe Meali
Version:
1.919191919
Post Date:
2017-11-22 18:25:47
Price:
Free

Download Kuran-ı Kerim’in Sesli Arap... »

Bu App de her ayet önce Arapça okunmakta sonrada Türkçe meali okunmaktadır. Sadece Türkçe meallini dinlemek için diğer Appmizi indiriniz.

Appyi 3G ile indirebilmeniz icin ( 20 MB sinirinin altinda olmasi icin ) Appde 22 sure vardir. Diğer sureleri dinledikçe ücretsiz indirebilirsiniz yada WIFI baglantisi ile bütün sureleri içeren, internet bağlantısı gerektirmeyen appmizi ücretsiz indirebilirsiniz.

Sure indirmekle alakali sorunları yaşamamak için TÜM SURELERİ içeren Appmizi indirmenizi tavsiye ederiz.

Diğer Applerimize App içindeki linkten yada www.QuranTranslations.info adresinden ulaşabilirsiniz.

Kur’an’ı Kerim Türkçe Mealini hazırlayan Prof. Dr. Suat YILDIRIM’a, Meali seslendiren Hayri KÜÇÜKDENİZ’a ve mp3lerin telif hakları sahibi Ajans Yıldırım’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz, Appmizi kullananlardan dualarını rica eder, feyiz ve bereket bulmalarını Cenab-ı Allah’dan niyaz ederiz.

Nasıl Katkıda Bulunabilirsiniz:
– Fark ettiğiniz sorunları bir sonraki versiyonlarda düzeltmemiz için bize bildirirebilirsiniz.
– App içinden arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.
– Yeni versiyonlar için fikirlerinizi iletebilirsiniz.
– Katkıda bulunanlara dua edebilirsiniz.

Önemli Not:
———-
Kur’an-ı Kerim indirildiği arapça dilinde bütün insanlığa Hz. Muhammed (s.a.v.) aracılığı ile gönderilmiş Allah-u Teala sözüdür.

Arapça, sözcükleri çeşitli manalara gelebilen zengin bir dildir. Arapça Kur’an-ı Kerim indirildiğinden bu yana değişmediği halde, değişik dillerde çeviri ve yorumlarını bulabilirsiniz. Bir dilden diğer bir dile çeviri yapıldığında, çeviri yapan kişi, anlamı yorumlamak ve farklı dilbisine sahip olan diğer dilde yorumlamak zorundadır. Çeviriyi yapan, sözcükler ve fikirler diğer dilde tamamıyle aynı şekilde ifade edilemeyeceği için anlamı en yakın şekilde ifade etmeye çalışır. Kur’an-ı Kerim’in herhangi bir çevirisi artık indirildiği mükemmel halini muhafaza etmez ancak çeviriler İslam’ı daha iyi anlamak isteyenler için vazgeçilmez bir kaynaktır.

İslam’ı daha iyi öğrenmek isteyenlere Kur’an-ı Kerim’in akedemik yorumu olan tefsiri okumalarını şiddetle tavsiye ederiz. Tefsir, bir ayeti açıklarken, arkasındaki nedenlere, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) söz ve davranışlarına işaret eder.

English:
======
You can listen the Holy Quran and its Turkish Translation using this App.

22 suras are already loaded into the App. The user can download and save the rest of the suras as she/he listens. App remembers the last moment that was listened. The user can go to that moment with one click.

Please let us know any issues you see with the App so that we can prepare a better version of the App.

Important Note:
————
In its natural language (Arabic), the Quran is the direct Word of Allah (God) to mankind through the prophet Muhammad (peace be upon him).

Arabic is a very rich language, and words have many shades of meaning. While the text of the original Arabic Quran is identical and unchanged since its revelation, you will find various translations and interpretations. Anytime a translation is done into another language, the translator has to interpret the meaning and render it in the new language, which of course has different rules of grammar. It is, by nature, an approximation of the meaning, since words and ideas cannot be expressed identically in different languages. Any translation of the Quran no longer retains that ‘official’ and perfect status, however it can be tremendously helpful to people wanting to learn more about Islam.

We would strongly encourage those who want to learn about Islam to also read a scholarly written commentary of Quran (tafseer). A tafseer references to reasons behind a verse, to sayings of prophet Muhammad (peace be upon him) (hadith) and to acts of prophet Muhammad (peace be upon him) (sunnah).
————

Screenshots

  • Kuran-ı Kerim’in Sesli Arapça – Türkçe Meali Screenshot
  • Kuran-ı Kerim’in Sesli Arapça – Türkçe Meali Screenshot

Stats for Kuran-ı Kerim’in Sesli Arapça – Türkçe Meali

Users that made this app Fresh

Freshness Badge

To add a FreshApps Badge for Kuran-ı Kerim’in Sesli Arapça – Türkçe Meali to your site:

1) Copy the HTML code snippet and paste it into your site.
2) The badge will automatically display on your web page with the Kuran-ı Kerim’in Sesli Arapça – Türkçe Meali iPhone App's current data.

Featured iPhone App


About Fresh Apps

iPhone icon - Fresh AppFresh Apps is all about finding the best iPhone Apps. The idea is really simple:
- If you like the app
- if you use the app
- if it makes you smile
Then + Make it fresh!
Advertise on Fresh Apps...

New to Fresh Apps?

iTunes App Store, Fresh Apps is betterThere are a couple of things you need to see! So grab a cup of coffee and sit back and enjoy finding a few new iPhone Apps.
- Most Fresh iPhone Apps
- Most Fresh FREE iPhone Apps
- Newest iPhone Apps


Announcements

Fresh Apps Stats

Total iPhone Apps:
0
Free iPhone Apps:
0
Total Users:
0
Total Comments:
0
Total Freshness:
0
Avg # of Apps Added Daily:
0

XHTML | CSS | © 2008-2009 Fresh Apps. All Rights Reserved

Fresh Apps Grass... Ahhh, picturesque.